JURY MIĘDZYNARODOWE FILMÓW ANIMOWANYCH

  • Anna Błaszczyk
  • Céline Ravenel
  • Katarína Minichová
  • Kote Camacho
  • Liset Cotera

 

Anna Błaszczyk

urodzona w 1981 roku w Łodzi, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Debiutowała filmem CARACAS (2006), nagradzanym na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. Absolwentka European Animation Masterclass w Halle (Niemcy) – gdzie zrealizowała film NANNYLESS. Obok animacji zajmuje się również ilustracją książkową i prasową - publikowała swoje prace m.in w tygodniku „Wprost”, magazynie „Lampa” i Gdańskim Wydawnictwie Psychologicznym, oraz w wydawnictwach Operon i Edukacja Polska. Od 2009 pracowała jako animator przy produkcji pełnometrażowego filmu animowanego JEŻ JERZY.

 

Céline Ravenel

studiowała sztukę i komunikację na uniwersytecie we Francji. Pracowała jako specjalistka od efektów specjalnych w studio zajmującym się filmem i formami audiowizualnymi. Od 2005 roku jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego Ciné-Jeune – pierwszego francuskiego festiwalu kina młodego widza (powstałego w 1983 roku w Laon). Obecnie jest także członkiem rady ECFA (Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci).

 

Katarína Minichová

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych i Nauki przy Uniwersytecie Karola w Pradze na kierunku film i estetyka. Początkowo pracowała jako krytyk filmowy i teoretyk, specjalizując się w programach dla dzieci i młodzieży. Jej praca w telewizji słowackiej (STV) obejmowała zarówno badania dziecięcej publiczności, jak i analizowanie programów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. W późniejszym czasie była producentką, szefową produkcji i autorką scenariuszy do programów fabularnych i animowanych, z których wiele zdobyło nagrody w kraju i na świecie. Była autorką wielu studiów analitycznych i scenariuszy do reportaży telewizyjnych. Członek wielu międzynarodowych składów jury, prowadziła też międzynarodowe warsztaty i konferencje dotyczące twórczości filmowej i telewizyjnej dla dzieci. Ponad dziesięć lat pracowała jako członek grupy eksperckiej ds. młodzieży przy Europejskiej Unii Nadawców. Od 1993 roku wykłada na wydziale animacji na Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie. Od 2006 roku jest dyrektorem artystycznym na Biennale Animacji w Bratysławie (BAB), które jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych dla Dzieci organizowanego przez Międzynarodowy Dom Sztuki dla Dzieci „BIBIANA” w Bratysławie. W październiku 2009 roku została wybrana zastępcą przewodniczącego CIFEJ (Międzynarodowego Centrum Filmu dla Dzieci i Młodzieży).

 

Kote Camacho

Urodził się w 1980 roku w Oiartzun. Ukończył Uniwersytet Kraju Basków na wydziale Sztuk Pięknych, a następnie pracował jako scenarzysta komiksowy i artysta plastyk dla studia Napartheid. Mieszkał w Bilbao, Madrycie i w Londynie. Tworzył scenorysy (CAÓTICA ANA Julio Medema, 28 WEEKS LATER Juana Carlosa Fresnadillo) oraz animacje tradycyjne i w 3D; pracował też w postprodukcji. Obecnie mieszka w Oiartzun, gdzie zrealizował swój pierwszy film krótkometrażowy z przeznaczeniem na srebrny ekran – WIELKI WYŚCIG.

 

Liset Cotera

autorka licznych projektów animacji współtworzonych przez dzieci, urodziła się w 1962 roku w Meksyku. Od roku 1993 jest aktywnym członkiem CIFEJ (Międzynarodowego Centrum Filmu dla Dzieci i Młodzieży), a w 1995 roku założyła i została dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dziecięcych w Meksyku, mając na celu rozpowszechnianie i propagowanie wartościowych filmów wśród meksykańskich dzieci. Festiwal ten doczekał się już 16. edycji. Była członkiem zarządu CIFEJ w latach 1999-2002, brała również udział w wielu festiwalach filmowych jako członek jury.