JURY DZIECIĘCE

Jury Dziecięce to, podobnie jak Jury Młodych, charakterystyczny rys naszego Festiwalu. Oddajemy głos tym, dla których wyświetlane przez nas filmy powstały.

Jury Dziecięce ogląda filmy przeznaczone dla młodszej widowni (5-14 lat).

 

Jury dziecięce filmów animowanych:

 • Antek Polak
 • Basia Jędraszczak
 • Kuba Sienkiewicz
 • Mikołaj Mińkowski
 • Natalia Kaczmarek
 • Staś Bryś
 • Szymon Kubiak
 • Young Yi Jang
 • Zuzanna Majek
 • Oktawia Magdziarz


Jury dziecięce filmów aktorskich:

 • Aleksandra Niebieszczańska
 • Ania Wieczorek
 • Julia Bednarek
 • Laura Przybylska
 • Maria Horowska
 • Maria Trzeciak
 • Martyna Bukowiecka
 • Ola Krutnik
 • Zuza Skoczylas
 • Maria Golińska
 • Maciej Iwanowski
 • Marta Iwaniuk

 


 

Antoni Polak

10 lat, uczeń IV klasy szkoły podstawowej. Najbardziej lubi filmy animowane i klocki Lego. W wolnych chwilach najczęściej rysuje, więc może kiedyś narysuje film animowany? Na razie zbiera pomysły. Ma dwa psy, które wabią się Plamka i Gryzia.

 

Barbara Jędraszczak

10 lat, uczennica IV klasy szkoły podstawowej. Lubi sport (tenis, biegi, rolki, gry zespołowe), rysowanie i filmy. Uwielbia spotykać się z koleżankami. Nie lubi się stroić i nie cierpi nudy.

 

Jakub Sienkiewicz

11 lat, uczeń V klasy szkoły podstawowej. Jego hobby jest gra w piłkę nożną. Lubi też dalekie podróże. Generalnie nie przepada za śpiewem i tańcem.

 

Mikołaj Mińkowski

11 lat, uczeń V klasy szkoły podstawowej. W klasie ma bardzo fajne koleżanki, kolegów i wychowawczynię. Razem stanowią zgraną drużynę. Jego ulubionym przedmiotem jest WF, ponieważ bardzo lubi sport, a w szczególności grę w piłkę nożną. Zawsze kibicuje mu jego młodszy brat – Marcel.

 

Natalia Kaczmarek

10 lat, uczennica IV klasy szkoły podstawowej. Jej pasją jest taniec nowoczesny, od trzech lat tańczy hip-hop w ATiF METRUM w Poznaniu i startuje w różnych zawodach. Ponadto uwielbia pływać i podróżować. Interesuje się też muzyką. Lubi filmy, które wzruszają lub bawią ją aż do łez. Kiedy jest w kinie, może przenieść się w inny świat. Nie lubi horrorów.

 

Stanisław Bryś

12 lat, uczeń VI klasy szkoły podstawowej. Uwielbia czytać książki, grać w tenisa i słuchać muzyki, a w szczególności Beyonce i Alicii Keys. Bardzo lubi chodzić na górskie wędrówki. W wolnym czasie trenuje piłkę nożną w Lechu Poznań i zbiera okolicznościowe monety.  Nie lubi, gdy jest poniedziałek rano i trzeba iść do szkoły. W przyszłości chciałby zostać dziennikarzem albo politykiem.

 

Szymon Kubiak

10 lat, uczeń IV klasy szkoły podstawowej. Bardzo lubi filmy i komiksy o tematyce kryminalnej i detektywistycznej. Interesuje go wszystko, co związane jest z fantastyką, magią i wielką tajemnicą. Uwielbia rodzinne wyprawy do kina, bo dzięki temu może połączyć przyjemne z pożytecznym, obejrzeć bardzo dobry film i spędzić przemiło czas ze swoją ukochaną rodzinką.

 

Yung-yi Yang

10 lat, uczennica V klasy szkoły podstawowej. Jej hobby to jazda konna i rysowanie (szczególnie koni). Oprócz koni lubi też psy. Nie ma zbyt wielu przyjaciół, ale kiedy odwiedzają ją ci, których ma – świetnie się bawią.

 

Zuzanna Majek

11 lat, uczennica V klasy szkoły podstawowej. Jak każde chyba dziecko lubi grać na komputerze i oglądać filmy, szczególnie z rodzicami i bratem. Bardzo dobrze wychodzi jej rysowanie i uwielbia to robić, podobnie jak i uwielbia bawić się ze swoim chomikiem Kuleczką i jeździć konno. Kocha też czytać książki, szczególnie przygodowe, fantastyczne i tajemnicze.

 


 

Aleksandra Niebieszczańska

14 lat, uczennica III klasy gimnazjum. Lubi tańczyć, rysować, miło i kreatywnie spędzać czas ze swoimi koleżankami. Nie lubi sprzątać i wcześnie wstawać. W wolnych chwilach pisze różne opowiadania. Interesuje się modą i muzyką.

 

Anna Wieczorek

14 lat, uczennica II klasy gimnazjum . Lubi oglądać filmy, czytać książki, pisać scenariusze i jeździć na rowerze. Interesuje się filmem, biologią i grą na gitarze. Bardzo nie lubi śpiewać.

 

Laura Przybylska

11 lat, uczennica V klasy szkoły podstawowej. Mieszka w Poznaniu. Interesuje się sztuką i sportem. Najbardziej lubi jeździć na nartach i grać w piłkę nożną. Uwielbia też chodzić na mecze Lecha Poznań. W szkole najchętniej udziela się na informatyce, WF i języku polskim. Lubi czytać, a najlepszą literaturą, na którą się dotychczas natknęła to seria o "Harrym Potterze".

 

Maria Horowska

13 lat, uczennica I klasy gimnazjum.

Miła, lecz trochę złośliwa, zapominalska i raczej nieobrażalska.
Ambitna, choć rzadko wybitna. Dziewczyna z pasją i niemałą fantazją.
Pamiętliwa, z charakteru burzliwa, wariatka, na razie czternastolatka.
Szalona, często zamyślona, w życiu nic nie traci, siostra i dwóch braci.
Kochająca film, fotografię i muzykę (a szczególnie Chopinowską klasykę).
Doktor medycyny w przyszłości, o długiej dacie trwałości.

 

Maria Trzeciak

14 lat, uczennica II klasy gimnazjum. Lubi uczyć się języków obcych, nie lubi natomiast przedmiotów ścisłych. Interesuje się sztuką filmową, jazdą konną oraz muzyką. Jej wielką pasją jest taniec.

 

Martyna Bukowiecka

10 lat, uczennica V klasy szkoły podstawowej. Bardzo lubi projektować odzież i wykonywać inne prace plastyczne.  Należy  też do zespołu wokalno-tanecznego New Voice. Nie lubi oglądać filmów dokumentalnych oraz jeść szpinaku i wątróbki.

 

Ola Krutnik

15 lat, uczennica III klasy gimnazjum. Jest młoda ale już wie co chciałaby robić w życiu. Przede wszystkim chce zostać architektem. Jak nietrudno się domyślić, interesuje się sztukami plastycznymi. To zarówno jej hobby, jak i plan na przyszłość. Oprócz tego, bardzo lubi słuchać muzyki i chodzić do teatru. Wtedy może się zrelaksować i dać swoim myślom odrobinę spokoju.

 

Zuzanna Skoczylas

14 lat, uczennica II klasy gimnazjum. Interesuje się biologią. Lubi czytać książki, a ostatnio zwłaszcza te Carlosa Ruiza Zafona. A filmy? Mroczne, ze szczyptą perwersji - dreszczykiem, ale też w klimatach bajkowo-poetyckich. Inspiruje ją myśl nieznanego jej autora: "Na szybie najdłużej przetrwa ta kropelka, która nie podąży za innymi".